+38 (056) 789-48-45





Технологія СТАЛДОМ

 

КаркасСТАЛДОМ - це сучасна технологія альтернативного легкосбірного домобудівництва. В основі даної технології застосовуються Легкі Сталеві Тонкостінні Конструкції (ЛСТК). Будівлі, зведені з подібних матеріалів, відносять до швидкомонтованих будівель (БМЗ). Їх відмінна риса полягає в тому, що побудовані вони за принципом швидко, якісно, доступно. Використання даного принципу в будівництві дає можливість замовнику такої будівлі знати точну вартість будівництва ще на стадії передпроектної підготовки, отримати готовий будинок в максимально стислі терміни, не використовувати важку техніку при будівництві і не забруднювати будмайданчик будівельними матеріалами, будувати на проблемних ґрунтах, в сейсмонебезпечних районах (сейсмостійкість 9 балів). При необхідності будівлю, збудовану за даною технологією, можна розібрати і зібрати в іншому місці з мінімальними витратами. Також технологія СТАЛДОМ підходить для реконструкції будівель, надбудови додаткових поверхів. Особливо це актуально в старовинних районах міста, де ускладнене використання важкої техніки, а старі будинки не можна «навантажувати» важкими матеріалами. Система СТАЛДОМ дозволяє будувати будівлі житлового, комерційного та промислового призначення.

Термопрофиль

Основу ЛСТК становлять холодногнуті профілі різної товщини і конфігурації. Відмінною рисою ЛСТК є використання для огороджувальних конструкцій (стіни, стелі тощо) термопрофілів. Термопрофіль - це оцинкований сталевий профіль з наскрізними поздовжніми насічками, прорізаними в шаховому порядку. Завдяки цьому значно збільшується теплоізоляційна властивість за рахунок збільшення ефективного шляху теплового потоку, іншими словами ліквідується так званий «місток холоду».

З'єднання всіх несучих і не несучих елементів конструкцій за допомогою високоякісних самосвердлувальний гвинтів.

Кріплення будинку до основи провадиться анкерним методом.

Проектування

Висока якість всіх елементів системи СТАЛДОМ забезпечується грамотним проектуванням конструкцій, яке здійснюється з використанням системи тривимірного моделювання. Програма дозволяє сконструювати і точно розрахувати кожен фрагмент об'єкта на міцність, стійкість і прогин. Безсумнівна перевага полягає в тому, що розрахунок конструкцій відбувається за просторовою схемою, що значно знижує вагу елементів.

Програма автоматизованого проектування за технологією СТАЛДОМ, дозволяє створювати об'ємний прототип будівлі, забезпечуючи при цьому точність розмірів і геометрії елементів будівлі. При такому підході немає побоювання, що на будівельному майданчику доведеться щось зварювати або змінювати. Крім того, багатоваріантність проектування дозволяє оптимізувати конструкції за ваговими показниками, уніфікувати перетини профілів, групувати елементи по виробах і по замовленнях.

Специфікація конструкцій, що складена за допомогою програми, відправляється на завод, де кожен елемент виготовляється, маркується в точній відповідності з кресленням. Маркування кожного елементу будівлі виключає помилки в процесі монтажу на будівельному майданчику. Процес виготовлення елементів повністю автоматизований, забезпечуючи мінімальні терміни виконання кожного замовлення.

Система СТАЛДОМ складається з наступних підсистем:

  • Каркас зовнішніх стін складається з: сталевих оцинкованих перфорованих профілів (термопрофіль) - горизонтальні напрямні, стійки. Додаються допоміжні елементи. Залежно від розрахункових навантажень товщина зовнішніх стін варіюється в межах 100-200 мм.
  • Каркас внутрішніх несучих стін включає сталеві оцинковані профілі. Товщина внутрішніх стін, як правило, не перевищує 100 мм.
  • Каркас горищного перекриття складають сталеві оцинковані перфоровані профілі, решетування стелі, допоміжні елементи. Каркас горищного перекриття включає підшивку з термопрофілю, закріплену до кроквяної частини або до покрівельних ферм, потім монтується риштування з металевого профілю для монтажу гіпсокартонних плит.
  • Несучі конструкції покрівлі - це ферми зі сталевих оцинкованих профілів (для мансардних поверхів застосовується кроквяна конструкція).
  • Міжповерхові і покрівельна ферма має високу несучу здатність при низькому власній вазі. Завдяки чому, немає необхідності в вантажопідйомній техніці.

Система будівництва

Несучі і самонесучі зовнішні стіни будинків складаються з:

Несучі і самонесучі зовнішні стіни будинківЗовнішнього оздоблення, виконаного за принципом "вентильованого фасаду" (1), повітряний зазор     забезпечує провітрювання утеплювача.

Вітробар'єрної мембрани (2).

Перфорованих металевих оцинкованих профілів (3), виготовлених з тонколистової сталі, з'єднаних між собою гвинтами-саморізами в площині панелі. Вертикальні стійки, горизонтальні лежні і сполучні елементи створюють каркас будівлі.

 Ефективного утеплювача - ековати (4), яка заповнює весь стіновий простір. Утеплювач не горючий, екологічно безпечний, забезпечує високі теплофізичні параметри стіни.

Паробар'єрної плівки (5).

Гіпсокартоних плит (6) обшивки з внутрішньої сторони стіни (можливе застосування інших матеріалів).

Внутрішні стіни будівель складаються зі сталевих оцинкованих профілів з двох сторін оздоблених гіпсокартонними листами. Всередині вся порожнину стін наповнюють  ековатою.

Несучі конструкції міжповерхового перекриття виготовляються з легких сталевих C- або П-подібних профілів (1), котрі утворюють ферму висотою 350 мм, також застосовна балка висотою 200 мм.

Несущие конструкции междуэтажного перекрытия
 Всередині всі порожнини заповнюються ековатою (2), яка забезпечує високу міжповерхову звукоізоляцію приміщень. Зверху балок укладається профлист (3), який служить основою під підлогу. Настил прикріплюється до бортових балок і до балок перекриття самонарізуючими гвинтами. Після монтажу сітки армування  заливається полістіролбетонна стяжка (4).

Стеля включає металевий профіль для риштування, закріплений до нижнього поясу ферм або балок, паробар'єрну плівку, обшивку з гіпсокартонних листів.

Чердачное перекрытие

Горищне перекриття включає гідробар'єрну плівку (1), теплоізоляційний шар з ековати (7), паробар'єрну плівку (3), підвісну стелю з термопрофілю (6), металевого профілю для риштування (5)  і гіпсокартонних  листів (4).

Несучі конструкції покриття складаються з кроквяних ферм або балок (2), що виготовляються з тонкостінної оцинкованої сталі. По кроквяних несучих конструкціях влаштовується риштування з омега - образних профілів для опирання та кріплення покрівельних листів. Несуча конструкція покриття розташовується в «холодній зоні» над утепленим горищним перекриттям. Рішення вузлів з'єднання несучих конструкцій і горищного перекриття виключають появу "містків холоду". Застосування гнутих профілів з тонкого листового металу в кроквяних системах дозволяє знизити навантаження на несучі конструкції.

За технологією СТАЛДОМ проектуються і виготовляються конструкції мансардного типу, що дозволяє ефективно використовувати горищний простір. Кроквяні ферми виготовляються в заводських умовах у вигляді окремих відправних марок, які збирають на будівельному майданчику. Це дає можливість швидко змонтувати конструкцію, якщо дах зводиться одночасно з монтажем каркаса стін і перекриттів. Опирання кроквяних ферм або балок покриття, завжди проводиться на вертикальні стійки стін.

конструкции мансардного типа

При влаштуванні мансард теплоізоляція і внутрішнє оздоблення також виконується за типом горищного перекриття і включає сталевий каркас з термопрофілів (1), теплоізоляційний шар з ековати (4), паробар'єрну плівку (2), стелю з гіпсокартонних плит (3).